» YARIŞ YEMLERİ & ÖZEL AMAÇLI YEMLER » KİLO ALDIRICI YEMLER » DAMIZLIK VE TAY YEMLERİ » DODSON & HORRELL HAKKINDA
Geri DönDODSON & HORRELL
Tarihçemiz
1939 yılında Claude Horrell ve Wynn Dodson, tarafından kurulmuş olan firmamız, günümüzde Horrell Ailesi tarafından yönetilmektedir. Dodson & Horrell, yıllar içerisinde büyüyüp gelişerek Avrupa’nın en büyük yarış atı yemi üreticisi olmuştur. Uzmanlar tarafından bilimsel araştırmalar ışığında formüle edilen yarış yemlerimiz, bugün dünyanın önde gelen yarışçılık ülkelerinde kullanılmaktadır. 77 yıllık bilgi ve tecrübemiz sayesinde İngiltere ve Avrupa’nın en önemli yarış merkezlerinde Dodson & Horrell yarış yemleri tercih edilmektedir. Bilimsel veriler ile Pratik saha tecrübesini biraraya getiren eden firmamız , atlarınız için her zaman en iyisini üretmeyi ilke edinmiştir.

Hammaddeler
Kalite kontrol uygulamamız, hammadde alımından itibaren sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Kaliteli hammadde kullanımı, kaliteli yem üretiminin ana kuralıdır. Tarladan başlayarak, hammadde üretiminin her süreci sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Sadece,spesifikasyonlara uygun olarak üretilen tahıllar, detaylı kontrollorden geçirildikten sonra üretimde kullanılmak üzere kabul edilmektedir.

Kalite Kontrolleri
Üretimde kullanmış olduğumuz her türlü hammaddenin yanı sıra, son ürünlerimiz yani yemlerimiz de çok ciddi kalite kontrol uygulamalarından geçirilmektedir. Bünyemizde bulunan son sistem analiz laboratuvarı sayesinde, üretimde kullanılacak hammaddeler ve her lot /parti numarasına sahip yemlerin besin değerleri NRS ( Near infra Red Spectroscopy) kullanılarak test edilmektedir. Ayrıca mikotoksin, salmonella, ağır metal ve GDO analizleri yapılabilmekte, yılda 33,000 den fazla sayıda numune kontrol edilmektedir. ISO 9001:2008, UFAS and BETA NOPS standartlarına uygun olarak üretim yapan firmamız aynı zamanda, ISO 14001:2004 sertifikasına da sahiptir. Bunlara ek olarak, her bir paket, üzerindeki farklı seri numaraları sayesinde, takip sistemi ile izlenebilmektedir.

Yasak Madde Kontrol Sertifikaları
Dodson & Horrell Ltd , Gıda Güvenliği normlarına en uygun şekilde üretim yapmaktadır.

Onaylı tesislerimizde üretilmekte olan her türlü yem,ve kullanılmakta olan hammaddeler çok sıkı kalite kontrol prosedürlerine tabi tutulmakta, AB ve Birleşik Krallık yönetmeliklerinin gerektirdiği tüm protokoller uygulanmaktadır . Dodson & Horrell, yemlere bulaşma riski olan yasaklı maddeler ile ilgili uluslararası yarış kurallarının gerektirdiği her türlü kontrolleri yapmakta ve BETA NOPS standartlarına uygun üretim yaptığını garanti etmektedir.
DODSON AND HORRELL AT YEMLERİ, ULUSLARARASI YARIŞ OTORİTELERİNCE YASAKLANMIŞ MADDELERİ KESİNLİKLE İÇERMEZ.

Üretim
Gelişmiş üretim sistemlerimiz sayesinde 1939’dan günümüze, her zaman en yüksek kaliteli at yemlerini formüle etmiş olan Dodson & Horrell, aynı zamanda tahılların sindirilebilirliğini büyük ölçüde arttıran, mikronizasyon tekniğinde de uzmanlaşmış bir firmadır. Kuruluşundan günümüze, bilimsel veriler ışığında, kaliteden ödün vermeden üretim yapan firmamız, üstün kaliteli yarış yemlerine her geçen gün bir yenisini ekleyerek, farklı fizyolojik koşullara sahip atlar için farklı özelliklere sahip yemler üretmeyi ilke edinmiştir. Günlük 600 ton üzerinde üretim kapasitesine sahip olan Islip tesisimizin yanı sıra, Ringstead fabrikamızda da günde 250 ton pellet yem üretilerek satışa sunulmaktadır.

Depolama & Sevkiyat
4 günlük sipariş miktarımız olan, 2,000 ton yem kapasiteli depomuzdan her gün, İngiltere, İrlanda, Kıta Avrupa’sı, Orta Doğu, Hong Kong ve Barbados’a kadar 40’tan fazla ülkeye sevkiyat yapılmaktadır.


KRALİYET NİŞANI

Yüksek kaliteli at yemleri üreticisi olan Dodson & Horrell, 1985 yılından bu yana HM Kraliçe II. Elizabeth’in de at yemi tedarikçisi olarak Kraliyet Nişanı taşımaya layık görülmüştür.
Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır - Galopat Atçılık Ltd. Şti.